Вітаю Вас Гість | RSS
Первомайська вечірня школа
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 26
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи


З ІСТОРІЇ ЗАКЛАДУ

У 30-ті роки ХХ століття постало питання не тільки про ліквідацію неписемності серед населення, ліквідацію неписемності непрацездатного дорослого населення і завершення загальнообов’язкового початкового навчання, а й здійснення загальнообов’язкового політехнічного навчання в об’ємі семирічки, збільшення числа учнів початкових і середніх школах, робітничих факультетах, ФЗУ, технікумах.Ще постановою Народного Комісаріату освіти СРСР від 1926 року передбачалось відкриття шкіл для дорослих підвищеного типу, як для жителів міста, так і для села.Ці школи повинні були готувати кадри для всіх галузей господарства. Відчувалась нестача молодих кадрів з середньою освітою для поповнення вузів та втузів.

У післявоєнний період Первомайськ стає великим промисловим центром, основними галузями якого є машинобудування, легка, харчова та переробна промисловість. Політика держави у цей час була спрямована на забезпечення підприємств освіченими, кваліфікованими робочими кадрами. Велике прагнення до набуття освіти відчувалось і серед молоді, яка працювала на підприемствах і установах міста Первомайська. Багато молоді працювало на заводі "Дизельмаш" , швейній фабриці, залізниці. В місті виникла необхідність відкриття школи для дорослих, яку й відкрили 1 вересня 1945 року, куди були зараховані робітники і службовці, що з певних причин не мали закінченої середньої освіти. У школі діяли: 4-й клас (підготовчий), навчалося 11 учнів, 5-й клас - 19 учнів, 6-й клас - 34 учні, 7-й клас - 31 учень, 8-й клас - 13 учнів, всього - 113 учнів. Перший директор - Ступак М.В.

Тільки-но школа робітничої молоді розпочала свою роботу, як контингент молоді, що підлягала навчанню в школі після війни значно зріс, бо війна відірвала від навчання в міських масових школах багато юнаків і дівчат, що добровільно стали на захист своєї батьківщини як в лавах Радянської Армії, так і в лавах народних месників, і за віком не могли продовжувати навчання в денних школах.

На 1 січня 1948 р. у вечірній школі робітничої молоді 1-4 класів було 2, кількість учнів - 36, 5-7 класів - 6, кількість учнів - 115, 8-10 класів - кількість учнів - 54, всього учнів - 205. А вже на 1 січня 1949 року у школі було чотирнадцять класів, де навчалося 263 учня [середньорічний показник).

Популярність вечірньої школи дорослих зростала з кожним роком. До неї тягнулась працююча молодь не тільки з підприємств, а й з установ. Прикладом цього може бути зростаюча кількість учнів десятих класів в 50-х роках, що призвело до необхідності відкриття ще двох шкіл робітничої молоді.

З 1960 року по 1970 рік у місті Первомайську працювали три вечірні школи, які охоплювали навчанням Первомайську робітничу молодь. Керівники шкіл, відділ освіти міста приділяли значну увагу навчанню та вихованню працюючої молоді. До школи приймалась лише та молодь, яка працювала на виробництві або навчалась в професійно-технічних училищах, які не давали середньої освіти. Підставою для цього була довідка з місця роботи чи навчання в ПТУ. У місті була широка сітка навчально-консультативних пунктів. Вони функціонували при великих підприємствах: заводі ,,Дизельмаш ", при швейній фабриці. Навчально-консультаційні пункти працювали також при загальноосвітніх школах №№ 1,3,7,8, 9,17.

З часом ситуація змінювалася. З 1970 року по 1980 рік у місті залишилося дві вечірні школи, а у 1984 році шляхом реорганізації залишилася одна вечірня школа з мережею філій. На даний час у місті Первомайську працює одна вечірня школа і дві філії в ЗОШ №№ 5,16.

 

НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

Первомайська вечірня школа організовує свою роботу відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про вечірню (змінну) школу (Наказ Міністерства освіти і науки України
04.07.2005 N 397 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.09.2011 N 1093) зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 9 листопада 2011 р. за N 1280/20018), Концепції загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, наказів управління освіти і науки облдержадміністрації, наказів і розпоряджень управління освіти Первомайської міської ради, власного Статуту, правил внутрішкільного розпорядку для працівників школи, затверджених педагогічною радою та режиму роботи школи .

Ключова ідея нашого закладу – надати можливість учням, які мають певні проблеми соціального, психологічного, педагогічного характеру отримати базову середню або повну середню освіту з відривом і без відриву від виробництва.

Вечірня школа створює умови для виховання й навчання компетентної, самодостатньої особистості, здатної адаптуватися до життя, формує загальну культуру особистості учнів.

Вхід на сайт
Годинник
Календар
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites